Den stromů - 2017

den-stromu-2017-ilustrLetošní rok si oslavu Dne stromů, která připadá na 20. října, připravili deváťáci pro své mladší spolužáky z 1. – 3. třídy.

Ve čtyřech vyučovacích blocích se podařilo uskutečnit aktivity badatelské, znalostí, kreativní i pohybové. Na badatelských stanovištích se žáci snažili s pomocí mikroskopu přijít na to, pomocí čeho stromy dýchají.
Také jednoduchým pokusem zjišťovali, jak se stromy chrání před deštěm. Znalostní blok zahrnoval poznávání dřevin, přiřazování plodů k dřevinám, počítání letokruhů nebo vnímání přírodnin pomocí smyslů. V kreativní části zapojili svou fantazii při výrobě sovy z listí a z pohybových her měla asi nejvíce úspěch hra na lýkožrouta (kůrovce).

obrazek obrazek obrazek

Připravila: Zdeňka Kolbábková

««« Předchozí text: PODZIMNÍ HRÁTKY - 2017 Následující text: Podzimní hrátky 2017 »»»

L. Souček | 5. 11. 2017 Ne 23.25 | Aktualita | trvalý odkaz | tisk | 57x