cocka-vejce-chleb

Vnitřní řád ŠJ – 2021

Provozně sanitační řád školní jídelny – 2021

Vážení rodiče,

žáci 4., 5., 6. a 9. ročníku jsou automaticky odhlášeni do 26.11.2021.
Pokud půjdou do školy dříve, nahlaste den předem obědy.

E mail : sj.kuncina@seznam.cz, mobil : 731407469, 732759715,

Děkuji za pochopení Lenka Skácelíková

skolni-stravovani

Skácelíková Lenka

jidlo

Hmotnost jedné porce v hotovém stavu v gramech

V rámci projektu ,, Mléko do škol", dostala každá třída ochutnávkový koš, kde byly připraveny pro děti mléčné výrobky.

– BIO sýrové tyčinky Matylda

- 40% plátkový sýr Eidam

- 45% plátkový sýr Kralevic

- 48% plátkový sýr Gouda

- žervé s pažitkou

- žervé s kapií

mleko-do-skol-2021-001
mleko-do-skol-2021-002 mleko-do-skol-2021-003 mleko-do-skol-2021-004 mleko-do-skol-2021-005 mleko-do-skol-2021-006

Alergeny ve školních jídelnách

Povinnost poskytování informací o potravinách spotřebitelům vyplývá z Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č.1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům, které nabývá účinnosti dne 13.prosince 2014.Dále je zde platná vyhláška č.113/2005 Sb.,o způsobu označování potravin, ve znění pozdějších předpisů- dle § 8,odst. 10.

Od 13.prosince 2014 je povinností školní jídelny informovat strávníka o tom, zda se v nabízeném pokrmu vyskytují látky nebo produkty vyvolávající alergii.
Jedná se o 14 vybraných alergenů.Každý strávník si musí tyto látky hlídat sám.Jídelna má pouze funkci informační, nikoli povinnost zajistit dietní stravování odpovídající individuálním dietním požadavkům.
Přítomnost alergenů v pokrmu a nápoji bude označena na jídelním lístku číslem.Seznam alergenů najdete na našich webových stránkách, na nástěnce vedle jídelníčku a ve školní jídelně.

Připravila: Lenka Skáceliková<strong

Seznam alergenů

Informace pro rodiče 6/2022

Dne 30. 6. 2022 se nevaří -den vydávání vysvědčení.

Přeplatky za obědy budou vráceny na Vaše účty první týden v červenci.

Kolektiv školní jídelny přeje krásné a pohodové prázdniny

sun-sun-sun

Publikováno: před čtyřmi dny

Ovoce do škol – 2022

ochut-fy-bovys-2022-ilustr Ochutnávka – fy Bovys 2022

I v letošním školním roce pro nás firma BOVYS zorganizovala oblíbenou ochutnávku exotického ovoce a zeleniny. Děti se díky tomuto doprovodnému programu seznámily s méně obvyklými plody.

Ochutnávkia – fy BOVIS – 2022

Big grin

Lenka Skácelíková

Publikováno: před dvěma roky

Zdravé stravování

Dne 26.10.2018 se ve školní jídelně uskutečnila akce " Zdravé stravování ". Gastropromotér Zbyněk Diatka z firmy Podravka, seznámil děti s potravinami zdravé stravy ( pohanka, červená čočka, bulgur…).
 Vyprávěl o původu, pěstování, skladování, způsobu dopravy a zpracovávání potravin. Na ochutnávku připravil malé občerstvení : pomazánku z červené čočky, pomazánku z pohanky, bulgurový dezert s tvarohem.

Kolektiv školní jídelny děkuje Firmě Podravka a třídním učitelům za pohodový průběh akce.

Pokračování tohoto článku

Publikováno: před čtyřmi roky

Zdravý oběd – 2016

Dne 14.6.2016 se ve školní jídelně konala akce pod názvem " ZDRAVÝ OBĚD ". Gastropromotér Zbyněk Diatka, ve spolupráci s kuchařkami školní jídelny, připravil pro děti lososa na másle se špenátovým bulgurem. Akce se vydařia a doufám, že si i všichni pochutnali.

Pokračování tohoto článku

Publikováno: před šesti roky